Józefina Sołga

Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz psychoterapeuta w trakcie czteroletniej certyfikacji w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. W trakcie kwalifikacyjnych studiów podyplomowych z uprawnień pedagogicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej  i Behawioralnej.

Doświadczenie kliniczne z osobami dorosłymi zdobywała podczas praktyk na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju, oraz na Oddziale Klinicznym Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w ramach Fundacji „Dobrze, że jesteś”. Kompetencje zawodowe rozwijała w Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie, gdzie obecnie prowadzi terapię indywidualną dzieci i młodzieży. Podczas pracy w Przedszkolu Terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu, prowadziła m.in. indywidualne i grupowe zajęcia edukacyjno- terapeutyczne, współpracowała z rodzicami oraz tworzyła interwencje terapeutyczne.

Rozwój zawodowy pogłębia uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz szkoleniach z zakresu psychologii i psychoterapii. Pracuje pod regularną superwizją indywidualną i grupową.

Please reload