#22kill

October 24, 2016

 

W ostatnim czasie na Facebooku prowadzona jest akcja w ramach, której użytkownicy publikują filmy na których wykonują po 22 pompki przez 22 dni z rzędu, zapraszając w kolejnych dniach swoich znajomych do udziału w kampanii. 

 

Oryginalnie została ona wprowadzona przez amerykańską organizację 22kill zajmującą się pomocą weteranom wojskowym. Nazwa organizacji oraz prowadzonej przez nich kampanii społecznej jest związana ze statystyczną liczbą weteranów codziennie popełniających samobójstwo. Celem amerykańskiej akcji jest zbiórka pieniędzy przeznaczonych na pomoc weteranom wojennym.

W polskim intrenecie akcja przyjęła formę kampanii „wirusowej”, która skupia się przede wszystkim na problemie PTSD i ma zwrócić uwagę na występowanie tego problemu wśród grup zawodowych szczególnie narażonych na rozwój tego zaburzenia.

 

Z racji wykonywanego zawodu postanowiłem przyłączyć się do akcji przygotowując 22 wpisów na temat Zespołu Stresu Pourazowego. Z pompek jednak nie rezygnuję (na dowód czego załączam film), ponieważ przyciągają uwagę, dzięki czemu można dotrzeć z informacją do większej liczby osób, pokazują zaangażowanie w kampanię oraz dlatego, że ruch to zdrowie.

 

 

 

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT)

March 31, 2016

1/1
Please reload

Ostatnie posty

December 2, 2017

November 21, 2017

February 1, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów